Majkel 2 miesiące temu
Majkel Verified #finanse

Kryptowaluta, czym ona jest? Jak i gdzie kupić bitcoin, bitcoina.

Popularność tego rodzaju wirtualnych walut nikogo już nie dziwi. Nadal jednak ogromna część osób nie zdaje sobie sprawy czym tak na prawdę sa bitcoiny. Otóż jest to tak zwana kryptowaluta. Została ona stworzona w 2009 przez nieznanych autorów, działających pod pseudonimem Satoshi Nakamoto. Jej istnienie opiera się na niezwykle zaawansowanej kryptografii oraz sieci wymiany P2P. Jeden Bitcoin składa się z kolei ze 100 000 000 jednostek, z których każda nazywana jest Satoshi. Już teraz zapewne rozumiecie prawda? Być może łatwiej będzie to wytłumaczyć na podstawie przykładu transakcji:


Bitmonety zawierają klucz publiczny (adres) aktualnego posiadacza. Kiedy użytkownik A przetransferuje jakąś ilość do użytkownika BA rezygnuje z ich posiadania, dodając klucz publiczny (adres) B do tych monet oraz podpisując je własnym kluczem prywatnym. Następnie ogłasza wykonaną przez siebie transakcję w komunikacie wysłanym do sieci peer-to-peer. Reszta sieci sprawdza poprawność zastosowanych w transakcji podpisów cyfrowych oraz ilości monet przed jej zaakceptowaniem ( https://en.bitcoin.it/wiki/Transactions ). Jest to więc swego rodzaju skomplikowany, zakodowany ciąg znaków istniejący w sieci P2P, która to weryfikuje autentyczność "monety".


Załóżmy, że obecna wartość Bitcoin to:


159782,32 zł


ile więc możemy kupić za 100zł ? 0,00063


Gdzie kupić kryptowaluty? Obecnie mamy do czynienia z setkami, jeśli nie z tysiącami giełd kryptowalutowych na świecie, które w większości oferują dostęp do Bitcoina oraz szeregu innych kryptowalut, np. Ethereum, Lisk, Litecoin, Game czy Bitcoin Gold. W Polsce najpopularniejsza to BitBay.net


Istota biznesu według psychologów - jak osiągnąć sukces?

Majkel
3 miesiące temu

Dieta wątrobowa - na czym polega

Majkel
2 miesiące temu

Psychologia konsumpcji - klucz do biznesowego sukcesu?

Majkel
2 miesiące temu

Jakie znaczenie dla gospodarki ma idea redystrybucji?

Majkel
2 miesiące temu

Czy warto opłacać dziecku korepetycje?

Majkel
1 miesiąc temu