Majkel 3 miesiące temu
Majkel Verified #randki

Dlaczego wspólne hobby w związku jest ważne?

Budowanie związku zawsze łączy się z tworzeniem wspólnoty, czy wspomnień i więzi, które pomagają nam w codziennym funkcjonowaniu, nawet jeśli nad naszą relacją zawisną czarne chmury. Dobrym początkiem jest posiadanie wspólnego hobby, żeby na początkowym etapie związku zyskać do siebie zaufanie i przełamać pierwsze lody, a na każdym późniejszym pogłębiać swoje więzi i mieć pretekst do rozmowy.


Spędzacie ze sobą więcej czasu

Wspólne hobby prowokuje was do spędzania razem czasu. Dzięki temu możemy spokojnie porozmawiać oraz szukać więcej podobieństw między nami. Spędzanie czasu razem na początku związku jest niesamowicie ważne, bo musimy przełamać pierwsze lody. Każdy preteks jest dobry, żeby zainicjować kontakt. Pierwszy etap związku bardzo często przebiega albo za szybko, albo za wolno. Wspólne hobby sprawia, że ten proces przebiega znacznie naturalniej i bezpieczniej. Jeśli uprawiacie jakiś sport albo gracie w gry możecie spotykać się jako pasjonacie, a niekoniecznie traktować tych wydarzeń jako randki.


Uczycie się współpracować i działać w zgodzie

Nie każde hobby polega na współpracy, ale wiele tak. Nawet jeśli nie gramy w jednej drużynie, z czasem zauważysz, że nawet wspólne szydełkowanie czy zbieranie grzybów wymaga od nas dobrej komunikacji i zrozumienia. Szczególnie przydaje się to w sportach zespołowych, grach czy podróżowaniu, ale nawet te zajęcia, które pozwalają nam tylko na siedzenie blisko siebie prookują nas do rozmowy, wymieniania się wiedzą, czy podawanie sobie różnych rzeczy. Z czasem takie zachowanie zaczniemy przekładać na każdą inną płaszczyznę naszego związku i przyjdzie nam to niesamowicie naturalnie.


Macie tematy do długich rozmów

Rozmowy to coś, co jest niezbędne w każdym związku. Nawet jeśli wydaje Ci się, że twoja relacja opiera się na seksie, to przed i po nim musicie od czasu do czasu zamienić ze sobą dwa słowa. Wspólne hobby, nawet jeśli nie chcecie uprawiać go razem, pozwala wam nieustannie znaleźć powód do małego dialogu. Przeważnie zaczyna się niewinni, od jakiegoś wtrącenia czy zwrócenia uwagi na nowy sprzęt, a potem rozmowa rozwija się i możecie dyskutować długie godziny na wiele tematów. Sporo związków zaczyna się od jednego wspólnego zainteresowanie, nawet jeśli było to tylko oglądanie podobnych seriali.


Portal ZakochanaPolska.pl

Rosnąca inflacja. Jak się przed nią bronić

Majkel
2 miesiące temu

Kwota wolna od podatku dla firm - jak obliczyć

Majkel
2 miesiące temu

Skuteczny marketing - koncepcja marketingowa i branding

Majkel
2 miesiące temu

Oddając hołd legendzie

Majkel
3 miesiące temu

Sesje elixir, sesje bankowe, kiedy otrzymam przelew

Majkel
2 miesiące temu