Majkel 3 miesiące temu

Czy Smart TV przejmie rynek gier?

Gry telewizyjne z pełnym okablowaniem, nowe konsole z bezprzewodowym padem aż wreszcie granie na telewizorze. Czy tak będzie wyglądała nasza przyszłość?

Inteligentne telewizory są kupowane coraz częściej, a ich funkcjonalność wciąż zaskakuje. Od dawna nie tylko oglądamy na nich tylko programy na antenie, ale także oglądamy pełnometrażowe filmy i surfujemy po internecie. Rozwój cyber rozrywki ma być kolejnym krokiem w smart przemyśle, który może okazać się milowy.


O możliwościach inteligentnych telewizorów pisaliśmy już wcześniej (link do artykułu). Tym razem zajmiemy się nimi w aspekcie gier. Nowa funkcja przypadnie do gustu najmłodszym, ale także “dużym dzieciom”, bo tego typu rozrywka może być świetnym relaksem dla całej rodziny.


Granie bezpośrednio na telewizorze ma wiele zalet. Brak centrali w postaci konsoli to oszczędność pieniędzy i miejsca, które z powodzeniem mogą zająć ozdoby domowego wystroju. Poza tym Smart TV pozwala mieć wszystko pod ręką - z poziomu gry łatwo można przejść do Netflixa, czy Youtube. W przypadku konsoli korzystanie z internetu nie jest tak wygodne, a oglądanie filmów jest tam funkcją dodatkową. Minusem grania na Smart TV są z pewnością stosunkowo niskie możliwości sprzętowe i okrojona oferta gier oraz nierozwinięty jeszcze rynek. Wszystko wciąż jest we wczesnej fazie rozwoju.


Jak to obsłużyć?

W SmartTV możesz grać padem od popularnych konsol - od Xboxa czy też Playstation oraz firm produkujących sprzęt dla graczy - jak na przykład Logitech. Oprócz tego sterować grami można także pilotem. Zakup pada nie jest problemem, bo jest to wydatek jednorazowy i można wybrać również tańszy kontroler. Jeśli jednak korzystasz z gier o małym stopniu skomplikowania, pilot będzie dla ciebie wystarczający.


Co oferują producenci?

W Google Play podobnie jak w innych telewizorach znajdziemy sporo gier na platformie Android TV. Znajdziemy tu zarówno zaawansowane produkcje, jak i retro gry, których jest zdecydowanie więcej. Pokolenie lat 90 przypomni sobie przy nich dzieciństwo, jak za starych lat przy pegazusie i automatach. Szczególnie ciekawe wydają się gry logiczne, jak choćby Afterloop, które nie wymagają trudnego sterowania i świetnej grafiki.


Na telewizorach Samsung, LG i Philips znajdziemy platformę Gamefly, która jest dodatkowo płatna. By z niej skorzystać, potrzebne jest więc wydajne łącze internetowe: sieć 5 GHz oraz 8 Mb/s (rozdzielczość HD) lub 4 Mb/s (rozdzielczość SD). Produkcje tu zawarte są zdecydowanie bardziej ambitne graficznie. Wiedźmin, Hitman, MotoGP to tylko niektóre z dostępnych tytułów.


Jak się okazuje nie tylko telewizory, ale i konsole mogą być inteligentne. Wystarczy dołączyć do nich specjalny sterownik i będziemy mogli włączać i wyłączać gry z poziomu smartfona lub tworzyć harmonogram, który wyłączy sprzęt o wybranej przez nas godzinie. To świetne rozwiązanie dla rodziców niesfornych dzieci, które muszą przed rozrywką odrobić lekcje.


Technologia ciągle się rozwija i wiele może się zmienić. Zarówno Smart TV jak i telewizory same w sobie wchodzą na nowy poziom, który jest aktualnie różnorodny pod kątem funkcji i ceny sprzętu. Być może doczekamy rozwoju technologii i Smart TV w cyber rozrywce stanie na równi z konsolami.


Póki co, gry na tej platformie stanowią jedynie ciekawostkę i tak powinny być traktowane. Nie zapominajmy, że PS i Xbox to potężne silniki graficzne oraz moc obliczeniowa, które ciężko będzie upchnąć w smukłym telewizorze. Nawet jeśli ten jest komputerem.

Poradnik przedsiębiorcy - rola odwagi w biznesowym sukcesie

Majkel
2 miesiące temu

7 wskazówek, jak rzucić etat i zacząć swoja działalność

Majkel
3 miesiące temu

Jak walczyć z odkładaniem spraw na później?

Majkel
2 miesiące temu

Znaczenie komunikacji z klientem w skutecznej sprzedaży

Majkel
2 miesiące temu

Czy warto opłacać dziecku korepetycje?

Majkel
1 miesiąc temu